Новини
Технології
За кордоном

Мікрочіпи під шкірою: у Швеції людям почали їх імплантувати (ВІДЕО)

На чіпах можна зберігати не лише COVID-сертифікати, а й офісні документи, проїзні на автобус або абонемент до спортзалу.

У Швеції людям почали імплантувати в руку мікрочіпи із COVID-паспортами.

Шведська компанія Epicenter, що спеціалізується на мікрочіпах, продемонструвала імплант, який здатний зберігати інформацію про COVID-паспорт людини.

Представники компанії стверджують, що імплантований чіп зможе прочитати будь-який пристрій.

«Імпланти – це універсальна технологія, яку можна використовувати для найрізноманітніших цілей, і зараз дуже до речі, щоб COVID-паспорт завжди був у вас «під рукою». Якщо ваш телефон розрядиться, то COVID-паспорт завжди буде доступний», – розповідає представник компанії Epicenter Ханнес Сджоблад.

Зараз у Швеції вже близько 6 000 людей імплантували чіп у руку. Проте це не означає, що всі вони підвантажили туди свої COVID-паспорти. На чіпах можна зберігати не лише сертифікати, а й офісні документи, проїзні на автобус або абонемент до спортзалу.

За словами розробників, процедура імплантації під шкіру безпечна, а самі імпланти при необхідності завжди можна витягти.

«Звичайно, розміщення чого-небудь у своє тіло – досить серйозний крок, і спочатку подібне здавалося мені навіть занадто. Але, з іншого боку, люди імплантують в тіло, наприклад, кардіостимулятори. А це набагато більш серйозна річ, ніж наявність невеликого чіпа», – пояснює співзасновник і генеральний директор Epicenter Патрік Местертон.

Чіпи можуть імплантувати або між великим і вказівним пальцями, або в трохи вище зап'ястя. Сам мікрочіп розміром з рисове зерно.

Видання Euronews у січні 2021 року повідомляло, що ціна такого чіпу у Швеції становить приблизно 150 євро.
До речі, у Британії розпочалися випробування нової безголкової COVID-вакцини для захисту від майбутніх штамів коронавірусу.

Нагадаємо, в Україні можуть запровадити «машинне» голосування на виборах.

Щоб першими дізнаватися про останні події Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал Погляд Київщина – Інформаційна Агенція. Також читайте нас у Facebook Погляд Київщина і дивіться на YouTube.